36 - latek kierował pod wpływem środków odurzających

15 lutego 2024

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki renault clio. Jak się okazało, 36-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających, które także posiadał przy sobie. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali do kontroli drogowej 36-letniego kierującego renault clio. Działania te były poprzedzone informacją, mężczyzna może posiadać przy sobie narkotyki. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne.

Kontrola stanu trzeźwości nie wykazała żadnych nieprawidłowości, jednak stan psychofizyczny 36-latka zwrócił uwagę policjantów. Mieszkaniec powiatu zawierciańskiego został poddany badaniu narkotesterem, które wykazało, że jest pod działaniem marihuany. W trakcie dalszych czynności, w pojeździe oraz w miejscu zamieszkania mężczyzny, również ujawniono środek odurzający w postaci marihuany. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.myszkow.policja.gov.pl

MB

Tu warto zajrzeć

Po godzinach