MjMpedia

MjMpedia to dział, w którym opisujemy ciekawe miejsca zlokalizowane w powiecie myszkowskim, znane osoby, które pochodzą z powiatu myszkowskiego lub są z nim w jakiś sposób związane oraz nietuzinkowe wydarzenia, odbywające się w powiecie lub mające wpływ na życie powiatu i jego mieszkańców. To co wyróżnia nasz dział, to sposób jego redagowania, oparty na faktach, ale nie pozbawiony subiektywnej oceny i nierzadko żartobliwej formy. Zachęcamy Was do współtworzenia go i przesyłania nam waszych opisów. Najciekawsze będziemy publikować na naszych łamach. Możecie również podsuwać nam pomysły o kim lub o czym chcielibyście przeczytać, a my przygotujemy materiał.


Adam-Szustak.jpg

Adam Szustak

ur. 20 lipca 1978r. w Myszkowie. Duchowny rzymskokatolicki, dominikanin, wędrowny kaznodzieja, duszpasterz akademicki, vloger, autor książek i audiobooków. Od 2014 swoją działalność internetową sygnuje nazwą Langusta na Palmie. Kształcił się w Liceum Ogólnokształcącym im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie. Przez dwa lata studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej, a następnie wstąpił do zakonu dominikanów.


Jan Jerzy Kułakowski

ur. 25 sierpnia 1930 w Myszkowie, zm. 25 czerwca 2011 w Warszawie – polityk, prawnik, dyplomata i związkowiec. Pełnomocnik rządu do spraw negocjacji Polski z Unią Europejską, w latach 2004–2009 poseł do Parlamentu Europejskiego VI kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego. Brał udział w powstaniu warszawskim, był łącznikiem i sanitariuszem w pułku AK Baszta. W 1946 wyemigrował do Belgii. W latach 1948–1953 studiował prawo na Katolickim Uniwersytecie w Lowanium, gdzie doktoryzował się w zakresie prawa. Pełnił funkcję sekretarza generalnego Światowej Konfederacji Pracy w latach 1974–1988. Jego imieniem nazwano rondo przy ulicy Pułaskiego w Myszkowie.


mc.jpg

Magdalena Cielecka

(ur. 20 lutego 1972 r. w Myszkowie) - aktorka teatralna i filmowa, Dzieciństwo spędziła w Żarkach-Letnisku. Ukończyła VII Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie. Za sprawą polonistki zainteresowała się teatrem. Największą popularność zdobyła dzięki filmowi „Samotność w sieci" oraz roli w serialu „Magda M." Znana z roli mecenas Joanny Chyłki w serialu „Chyłka". W 2014r. decyzją Rady Gminy Poraj wyróżniona tytułem Honorowego Obywatela Gminy Poraj.

Tu warto zajrzeć

Po godzinach