Nietrzeźwy kierujący z zakazem prowadzenia i narkotyki u pasażera

15 maja 2026

Policjanci z Myszkowa zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Jak się okazało, 45-letni kierujący był pijany i posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z kolei pasażer miał przy sobie amfetaminę. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.

W środę, 13 maja, na ulicy Pułaskiego w Myszkowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Podczas interwencji mundurowi zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie podróżujących pojazdem mężczyzn.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że od kierującego wyczuwalna jest wyraźna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To jednak nie był koniec jego problemów. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach policjanci ustalili, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dodatkowo wyszło na jaw, że podróżujący tym pojazdem 36-letni pasażer posiada przy sobie dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to amfetamina w ilości odpowiadającej blisko 100 porcjom dilerskim.

O losach 45-letniego kierującego oraz 36-letniego pasażera zdecyduje teraz sąd. Zgodnie z artykułem 178a. kodeksu karnego, który dotyczy prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego 45-latkowi może grozić między innymi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taki sam wymiar kary przepisy prawa przewidują za posiadanie narkotyków.

Tu warto zajrzeć

Po godzinach